pondělí 25. února 2013

Oděvní tvorba na FUD UJEP

Kapitole oděvní tvorby na FUDu jsem se rozhodla věnovat zvláštní příspěvek proto, že si určitě zaslouží pozornost a taky kvůli tomu, že možná někteří čtenáři nemají dostatek trpělivosti na rolování všemi kilometry předchozího článku :).
Šaty, vycházející z dílny katedry Oděvní tvorby UJEP, se v minulosti několikrát ocitly na stránkách Módního pekla. A mnohdy plným právem. Na následujících snímcích Vám předkládám to nejnovější, co na téhle fakultě vzniklo, a Vy tak můžete posoudit, zda je to letos nadějné, či jejich autory schvátí pekelné plameny a dotyční absolventi se jednou budou živit tvořeníčkem a pochybnou krejčovinou.
Já se rovnou přiznávám, že jednomu modelu jsem podlehla.
Zbytek nechávám k úvaze...


Na začátek trocha dekadence a šaty pro Morticii Adamsovou. Kusy trčící kovu a lá šperky ale za mně rozhodně NE.


detail sukně:


Zde v naaranžované verzi:
Tohle je nafalšované peklo a hlavně nic kdovíjak originálního:


A zde už mé "vyvolené":Tohle už patří mezi nenostitelné hraníčko:

Tohle byl z odporného materiálů, na těle bych to asi nesnesla.
Modelka vpravo je moje spolužačka Péťa z češtiny :)Tak co na to říkáte? :)

4 komentáře:

 1. Ouha, tak tohle ne...to fakt ne! :-D Jediný, co se mi celkem líbilo, jsou ty růžový modely, co fotila tvoje kamarádka...Celkem originální a třeba i nositelný. Zbytek je fakt nesmysl...
  zazvorek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty růžový modely mi přijdou jakože takový retro. možná mohly bejt i trochu vypasovanější.
   A co týče těch experimentálních šíleností, tak mám pocit, že jelikož je za státní peníze, tak chápu, že si ti studenti chtěj trochu vyhodit z kopýtka a navrhovat šílenosti. Až dodělaj školu, tak je budou čekat zakázky a lá šlehačky pro maturantky a upravování sak pro paní v letech :)

   Vymazat
 2. Jo, retro jsou dost, to je fakt, možná proto je akceptuju :-D A máš naprostou pravdu - teď si budou užívat "uměleckou" tvorbu, ale 80% z nich skončí u maturitních šatů...škoda. Trochu výdrže a opravdový originality navíc a nechala bych si u nich ušít třeba originální svatební šaty :-D
  zazvorek

  OdpovědětVymazat
 3. A co jako čekáte? Konfekci z háemka? Možná by si slečna pisatelka nejdřív mohla zjistit něco o zadání, které studenti dostali a pak se tady "fundovaně" rozepisovat. A zjistit by si mohla něco i o složení kateder FUDu, jelikož nic takového jako katedra Oděvní tvorby UJEP neexistuje a ani nikdy neexistovala ;)

  OdpovědětVymazat