středa 27. března 2013

Labutí jezero

Včera jsme se sestřenkou Míšou vyrazily do ústeckého divadla a rovnou na klasiku všech klasik - Čajkovského Labutí jezero.
Byla to nádhera! Na balet jsem sama chodila 7 let (od 7 do 14 let a rozhodně žádný velký talent :) a nyní jsem se musela zamyslet nad tím, proč dřív Labutí jezero ničím nepatřilo mezi mé oblíbené balety - vždyť ta hudba je dokonalá.
Původně jsme si zamluvily jedny z nejlevnějších lístků a na místě pak ještě dostaly studentskou slevu, což rozhodně potěšilo. V ústeckém divadle totiž platí, že když studenti přijdou 10 minut před představením a zbydou lístky, tak si je mohou koupit za 50 Kč, což je úžasné, když si vezmu, že posledně jsme s mamkou byly na baletu "The Beatles a the Doors" - mimochodem další nádherná věc! - a jeden lístek nás vyšel kolem 400 Kč.) Seděly jsme sice celkem vysoko na balkoně, ale v rozhledu nám nic nebránilo a k tomu jsme měly úžasný výhled do orchestru, což je mě osobně sympatické :)
Vedle nás seděli dva chlapci s dívkou a zřejmě je dotyčná musela hodně uprosit, protože tam očividně oba trpěli. Ten vedle mě celé první dějství profejsbůkoval na telefonu, potom se asi na 20 minut vypařil a vrátil se čpějícící pivním odérem. Po přestávce už se ani jeden neobjevil. Srabi :)

zdroje fotek: http://www.operabalet.cz/?page=rep&id=406

A jak jsme se načančaly na tu kultůru? :)

Rtěnka Astor zřejmě moc "neslíbatelná" není!


hadříky: šaty - F&F, sako - New Yorker, punčocháče - Tezenis, lodičky - Reno, psaníčko - Elle.


A abych Vás trochu baletně navnadila, tady šířím ozvučený kousek té nádhery:Tuhle část miluju vizuálně. Musí to být náročné - kdyby jedna škobrtla, tak asi letěj jak hejno husí :)
5 komentářů:

 1. Krásný šatičky! Moc!
  Jinak na Labutím jezeře jsem byla jednou na SIlvestra v teplickém divadle; byl to můj první a zatím poslední balet, ale musím říct, že mě to naprosto nadchlo a ta krása dojala :-)
  zazvorek

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji :)
  Naživo jsem moc baletů neviděla a tenhle jako klasický byl vlastně můj první, vídala jsem spíš různý moderny... Ale určitě s nimi nekončím, je to nádhera a člověk musí obdivovat ten pohyb. Ono si spousta lidí o chlapech-baleťácích řekne - co je na tom poskakovat v bílých elasťákách, vždyť je to strašně zžensštilý. A přitom ti chlapi musí mít páru jak bejk :)

  OdpovědětVymazat
 3. hrozně ti to sluší! ty šaty jsou krásný!
  a balet - já byla v národním na Sólu pro tři (http://www.narodni-divadlo.cz/cs/predstaveni/5137) a je to dokonalý! na hudbu Brela Kryla a Vysockiho! doporučuju :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za pochvalu!
   Teda to představení vypadá dost dobře a normálně o něm uvažuju! Dávám si odkaz do záložek a třeba v tom červnu bych ho mohla stihnout :)

   Vymazat
  2. uvažuj je to fakt pecka! já bych na to klidně šla znova... sem brečela jak želva nakonci...

   Vymazat