pátek 12. července 2013

O kávě...

Konečně jsem si pořídila mocca konvičku, o které jsem snila již několik měsíců. Jsem velký milovník kávy, především hltač její vůně! Když jsem pracovala v Plzni v Espritu, tak hned protějším obchodem bylo Tchibo a to byl denní zdroj božké vůně...
V normálním životě mě však po ránu vítala pouze rozpustná káva, která mi kvalitou, co si budeme nalhávat, přijde horší a horší a to nekupuji zrovna tu nejlevnější. Na pressovač momentálně není jmění a překapávač mě přestal bavit již před iks lety ještě u našich, neb to trvalo dlouho, a kdo si v něm uvařil, tak si ho potom musel vymýt :)

Cca před rokem několik lidí v mém okolí postihlo doslova mocca konvičkové šílenství a od té doby, co jsem ochutnala kávu z jejích útrob, jsem po ní zatoužila též :)
A ta vůně po celém bytě, když se vaří!


Taky jsem si od té doby, co jsem se odstěhovala z kolejí na byty (a především od té doby, co jsem pracovala v Nanu Nana, kde mě neustále obklopovaly keramické, skleněné a další nutnosti a doplňky do bytu) říkala, že by se mi hrozně líbilo mít stylové stolování, načinčané nádobíčko na sevírování kávy či čaje...
Snila jsem o tom, jak si vše pěkně naservíruju na velký tác, přidám kvítek do vázičky, každé jídlo si pěkně nazdobím... Mléko si budu nalévat z mléčenky místo z ošklivé krabice, cukřík naberu z ladící cukřenky!
Díky Nanu Nana jsem svůj kredenc naplnila všemožnými nádobkami, ale realita je bohužel někde jinde.

Cukr v cukřence okamžitě zatvrdne.
Mléko z mléčenky si nalijete do kafe během dvou sekund a pak je z ní jen další kus špinavého nádobí.

A vůbec - kdo má dneska vůbec čas si dávat v poklidu odpolední kávičku? Do svého bytu se chodím leda tak vyspat a převlékat.


Doufám ale, že právě tahle konvička ten můj přístup konečně změní :)
První káva byla výborná - především díky pořádné kávě - jedině pravé italské!

No a u nových věcí zůstaneme.
Letní slevy právě kulminují. Nebo alespoň já mám takový pocit a od dnešního dne si zakazuji vstup do nákupních center.
Pořídila jsem si v posledních dnech asi milion nových věcí, tak Vám představuji aspoň tyhle krásky z CCC, umístěné do zátiší s novými barevnými laky, které díky lákavé akci prostě nešly v té drogerii nechat :)


Zajdete někdo na kafčo? :)

5 komentářů:

 1. tuhle konvičku - já ji znám pod názvem bialetka :) - používám už dlouho a miluju kafe z ní! a nějakou konvičku na mlíko bych zrovna potřebovala - mlíko do kafe si ohřívám tak bych potřebovala nějakou pěknou :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádnou extra pěknou jsem asi nikdy nepotkala... ale kdybych si to mlíkio ohřívala, tak si koupím asi nějakou kovovou, ta ale zase žádnou porádu neudělá :)

   Vymazat
 2. Joo tak tuhle libůstku u nás taky používáme tak půl roku a Jenda si ji nemůže vynachválit :-) Já jsem čajomilec, takže to jde mimo mě, ale ten rozdíl ve vůni vnímám taky (zase všechno očuchávám :-))...a dvakrát jsem z toho tu kávu - čistě kvůli účinkům - pila taky a když už to chutnalo i mně...! Ale co se týče "nádobíčka", kávo- i čajomilci jsou v tomhle asi stejní - když jsem pracovala v čajovně, hned jsem investovala do všech serepatiček a nesmírně si tu zásobu zbytečností užívám při každé přípravě čaje :-D
  zazvorek

  OdpovědětVymazat
 3. Jo a ještě můžu doporučit frenchpress, z toho je ta káva prej taky úžasná!
  z.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Frenchpress jsme měli v Nanu Nana a dlouho jsem nad ním přemýšlela, ale tahle konvička mi přijde lepší práve v tom, že se voda přes kávu opravdu "provaří", takže musí být logicky silnější než ta "protlačená" :)

   Vymazat