pondělí 1. července 2013

ZOO v Ústí nad Labem

Kam vzít v Ústí rodinku na výlet s kočárkem, když je pěkně?
Zoologická je prostě klasika. S kočárkem je to tedy trochu náročnější, protože je dosti do kopce, ale kdo není moucha, tak to v pohodě zvládne.

Se synovcem Adámkem... pěkně celou zoo prospal!S mamkou a ségrulí pohromadě :)Střekovské panorama...


Sestra s kočičkou :)Nejúžasnější lamička!A takhle nebezpečně vyhlížely toho dne všechny šelmy:

Kupodivu nejvíc mě ten den bavily ryby :) Byly takové nejfotogeničtější...Tyhlety piraně ve svém akvárku doslova "visely" a hroznou dobu se ani nehly. Znepokojující.


Tenhle krokodýl byl v jezírku venku a nad ním mě pobavil nápis, který hlásal, ať po něm návštěvníci nic neházejí, že opravdu skutečně živý je. Informace o datu jeho narození v roce 1974 byla výmluvná - taky bych se v jeho věku asi nehnula :) 


No a největší bavičky na závěr :) Celá opičí rodinka se na nás vyšpulila!


Chodíte rádi do ZOO?
Někdy bych chtěla být zase dítě a užít si tam nejen zvířátka, ale i všechna ta interaktivní hřiště a prolézačky :)

Hadříky: šaty - Takko, svetr - Cropp Town, kecky a brýle - H&M, kabelka - Nanu-Nana, kytičkový náhrdelník - Oodji
sestra: šaty - H&M, legíny - Oodji, boty - Etnies

3 komentáře:

 1. Zoologické moc nemusím. Vždycky mi je těch zvířat zavřených a zblblých chůzí sem a tam akorát líto. Důkazem budiž i to, že jsem v Ústí na koleji strávila 3 roky a v tamní ZOO jsem nikdy nebyla. ZOO v rodné Praze už je pro mě kvůli stále se zvyšujícímu vstupnému také tabu (zato zbožňuju japonskou zahradu v botanické v Troji).
  Zatím jediná ZOO, která mě nadchla, byla ta v Děčíně. Když mě tam kamarád vedl, varoval mě, že to není ani tak ZOO jako "co najdeš v lese". Měl pravdu, ale právě to se mi moc líbilo. Byl tam klid, hodně zeleně a zvířata sice ne tolik exotická, ale o to zajímavější (ledňáci, rys..) - tu určitě doporučuji, ale ne s kočárkem (místy malé křivolaké pěšinky).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já úplně taky ne... Když člověk vidí ten směšný výběh nebo umělou jeskyni s namalovaným vodopádem, není to nic veselýho. Ale cirkusy mi přijdou tisíckrát horší.
   V Děčínské Zoo jsem ještě nebyla, vím jen, že je taky v kopci, pod tou dortíčkovou vyhlídkou :) Ale díky za tip, určitě bych se do ní někdy podívala.
   V pražské Zoo jsem byla naposledy ještě na gymplu a bylo tam pořád znát, jak ji poničily povodně...

   Vymazat
  2. Nojo, a teď ji poničily povodně znovu. Já bydlím v Sedlci, což je prakticky jen přes řeku. Chvílemi tedy obojí v řece. (Taky jsme měli vodu v domě.) Ale je to možná důvod proč se do pražské ZOO zase vydat - přispět vstupným na obnovu. Je pravda, že ze všech ZOO, které jsem kdy viděla, je ta pražská aspoň nejméně depresivní a u většiny zvířat jsem tam už měla pocit, že aspoň netrpí.

   Vymazat