neděle 18. srpna 2013

...na lanech a karabinách

Slibovaný článek o návštěvě lanového centra má skoro týdenní zpoždění, ale to jen z prostého důvodu - měla jsem tento týden tak nabitý, že jsem se na internet dostávala jen na pár okamžiků během dne a večer jsem byla ráda, že jsem padla do postele.
Byl to ovšem krásný týden :) Plný hezkých okamžiků a několika výletů k vodě... 

Ale teď už  vzpomínka na mé rozklepané nožky ve výšce pěti metrů :)

Jako dítě jsem zbožňovala všemožné opičí dráhy - čím nebezpečnější a nápaditější, tím lépe.
Jak ale člověk (a zvláště žena) dospěje, získá jednu občas velmi nešikovnou vlastnost a to pud sebezáchovy. Už se do akcí nevrháme tak akčně jako dřív.
A to je možná škoda, vždyť co když se někdyo citneme v situaci, kdy bude potřeba nějakou podobnou překážku překonat? Třeba most postavený z liány, když se ztratíme při turistice v deštných pralesech... :)
Na chebské lanové centrum jsme vyrazily minulou neděli spolu s kamarádkou Růženkou. Ta už měla za sebou rovnou tu nejdelší dráhu v Čechách, která je oproti téhle skoro dvojnásobná, takže jsem se cítila o něco lépe, že mám zkušeného průvodce. :)
Vstup stál 190 Kč a dráha obsahovala asi 13 různých překážek, které se různě kinklaly, houpaly a protáčely.
Celou trasu jsme zdolávaly cca 45 minut, což bohatě stačilo, nohy se mi hrůzou a závratí třásly celou cestu, ale ten pocit v cíli, že jsem to zvládla a překonala se, stál opravdu za to!

více informací zde:
http://www.lccheb.cz/
https://www.facebook.com/lctrinitycheb?fref=ts

1 komentář:

  1. Máš můj obdiv, já bych na to v životě nevlezla. Mám panickou hrůzu z výšek, vylézt na štafle je pro mě výkon...takže bych to asi celý prozvracela :-)
    zazvorek

    OdpovědětVymazat