pondělí 5. května 2014

Kypr - pokračování

Pokračování zážitků z Kypru, teď už osobnějšího rázu... :)

Takhle náš první spoj přistával v neděli v poledne kousek od Athén...


...a měly jsem tam s kolegyní víc jak osm hodin času, takže jsme se vydaly na průzkum. No, letiště od té doby nejsou zrovna mým oblíbeným místem. Venku auta a prach, uvnitř předražené obchody a hlavně davy lidí (oplývající talentem do Vás v běhu vrazit, či se v tlachající skupině zastavit přímo uprostřed cesty).

Na sobě mám navrstveno pár věcí, které jsem do letadla shledala jako pohodlné, nemačkavé a nenáchylné k ušmudlání.


To samé letiště, o pár hodin později, kdy už se notně ochladilo. V ruce taštička s nově pořízenou radostí z Victoria´s secret. Detail na instagramu <3.


A konečně pondělí a náš první výlet do ulic a uliček Nikosie...
Mandarinky, citrony a mandle rostly úplně všude...Tady jsem přistižena při trhání citronů, nakonec jsme ho ale ani neochutnaly, protože na horký čaj ani moc nebyla chuť.


Mandle


Galerie kyperského umění


Před islámskou modlitebnouUvnitř modlitebny. Byl tam hlídač, který nás ochotně pustil dovnitř, povyprávěl něco o historii, nabídl vyfocení a nakonec se s náma chtěl hrozně vyfotit i sám a žádal svolení dát ty fotky na svůj FB :) Bylo to celkem milé, asi to byl nějaký student na brigádě, u těch muslimášů člověk přes fousy prostě neodhadne věk!


Vyhlídka z 11. patra Debenhamsu, na kterou nám dal tip taxikář. Nikosie na dlani :)


Pokračování příště :)

1 komentář:

  1. Vtipný je, jak ti na té první fotce čouhá z hlavy ta stočená žížala...:-D Ale fotka s citrusy je moc pěkná, ty šaty ti moc sluší ;-)
    zazvorek

    OdpovědětVymazat