pátek 22. srpna 2014

DIY: renovace stolku

Za symbolickou stovku se mi podařilo získat tenhle stolek a já jsem se nemohla dočkat, až se pustím do jeho "revitalizace". Přesně o takovém typu jsem snila, když jsem začala po známých poptávat starý nábytek, o čemž jsem vám už psala tady.

Jak jsem na něj tedy šla?

Bílá by mu rozhodně slušela znovu, jenže mě se bílá do interiéru nehodí - mám bílé zdi a k tomu tmavohnědý nábytek s růžovými a fialovými doplňky.Na sundání starého nátěru jsem použila horkovzdušnou pistoli z tátova arzenálu. Nakonec byly potřeba dvě, jednu jsem po hodině oddělala :)


Zarovnání a čištění vibrační bruskou:


Připraveno k transportu do Ústí:


Tmelení nedostatků...

První nátěr:Druhý nátěr (ze tří)A finále:

Tak, ještě schází vyměnit lampičku za nějakou víc do stylu. Nějaký tip?

Baví vás renovace? :)

4 komentáře:

 1. Hehé, tak na těhlech věcech se vždycky strašně ráda vyřádím. Měli jsme ohromný štěstí, že nás nábytkem zásobovala Jendovo babička a teta, takže náš byt je taková prapodivná směsice nábytku 30. - 70. léta a IKEA...:-D Ale většina z toho prošla nějakými úpravami. Každopádně kdybys něco sháněla, doporučuju bazar v Bystřanech u Teplic - velikej, levnej a dobře zásobenej. Líbilo se mi tam plno věcí, ale bohužel nic z toho se k nám už nevešlo.
  Lampička je náhodou dobrá a ten stolek se ti povedl ;-)
  zazvorek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za chválu a zároveň i za tip na bazáč, určitě tam zajedu, protože sháním ještě nějaké regálky :)

   Vymazat
 2. Oceňuji ten pořádný kus opravdové a precizní práce! Měla bys to vystavit na blogu Votočvohoz. Štve mě, jak se na netu za DIY považuje pomalu i zavázání si tkaničky. No dobře, to přeháním, ale výměna bílé tkaničky za barevnou už ano.. Tak jsem se při pohledu na stolek a nadpis DIY děsila, co z toho zas bude - přetření laku přes lak starý s otřesným výsledkem? Ano ne. Velmi milé překvapení :)
  Tohle to opalování, broušení, tmelení a natírání absolvuji skoro každé léto s okenními rámy. Buď u nás, u rodičů nebo prarodičů. Letos jsme se tomu náhodou vyhnuli, ale zase jsme brousili a lakovali prkna a vyrábíme knihovnu přes celou stěnu. Do loňska měla 4 x 2 metry, ale i to už přestalo při naší knihomolní mánii stačit. Tak přiděláváme dalších 80 cm do výšky do vysokého stropu. No, zkrátka v a kolem baráku je práce pořád dost, to jistě víš :)
  Jinak co se zařízení týče, jsem ráda, že jsme si prosadili vše nové. Historii miluju, ale toho socialistického nábytku jsem si za předchozích 24 let u rodičů a prarodičů užila dost a chtěla jsem konečně něco svěžího, čemu budu vpisovat vlastní příběh.
  Ale zpět k Tvému stolku. Samotný se mi líbí, Tvá práce také, jen ta barva mi k němu moc nesedí, ale to je jen můj dojem. Asi bych mu nechala původní světlé tóny - šedobílý (ladící k židli) nebo růžovofialový by taky nevypadal zle. Tahle hnědá se trochu tluče s tou zrzavěji hnědou knihovničkou nad ním. Ale to nic, to jsou jen mé dojmy z jedné fotky. Hlavní vždycky je, jak se v tom bydlí v tomto případě Tobě. ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stavbu pořádné knihovny Ti závidím, já mam jenom pyramidu z Möbelixu a nestačí mi ani náhodou. Můj sen je v budoucnu mít velký obývák a v něm knihovna přes celou zeď!
   Děkuji za názor ohledně barvy - mohla jsem si té práce dát víc, pořádně vybrat barvu, ale mám toho te´d opravdu hodně, takže jsem v Globusu čapla první plechovku s tmavěhnědou. Ta polička nad je opravdu trochu zrzavější, to je fakt, i když při jiném světle to není tak zjevné, ale v celkovém dojmu mi přijde nejdůležitější, že jednotící prvek celého pokoje je obecně "tmavě hnědá", i když o jednotlivých odstínech by se dalo diskutovat :)

   Vymazat