středa 29. října 2014

Hainberg

Měla jsem čtyři dny volna a těšila se na krásné podzimní dny v Aši. Bylo ale samozřejmě megahnusně a taková zima, že jsem prakticky nevylezla z teplých ponožek a huňatého svetru.
Proto když nás v úterý přivítala modrá obloha a celý den šajnilo, muselo se toho využít a vyrazili jsme s Járou, Benderem a dvěma kamarády na špacír na Hainberg, jak tradičně v Aši říkáme nejvyššímu kopci výběžku - Háji.
Byla jsem z toho sluníčka v takové euforii, že jsem si nevzala ani šálu, ani rukavice, a litovala toho okamžik poté, co slunce zapadlo (což bylo safrarychle) a udeřil mráz. (A to nekecám, mé auto bylo před večerním odjezdem do Ústí pokryté bílou krustou a mě to tak naléhavě připomnělo, že ještě nemám ani zimní gumy, ani nemrznoucí směs do ostřikovačů a ani škrabku!!!) :)
Domeček na chůdách přímo vedle vysílače jsme obdivovali dlouho a špekulovali, jaké by v něm asi bylo bydlení...A tohle prosím není náhrobní kámen :)
To nedávno proběhla akce, kdy jste si mohli adoptovat a zasadit vlastní stromek do aleje cestou na vrch Háj a docela mě překvapilo, kolik lidí tak učinilo. Třeba tenhle patří mým třem sestřenkám :)
Tak snad se stromky šťastně dočkají jara a bude se jim dařit!

hadříky: kabát - Forever 21, svetr - Reserved, kalhoty - H&M, klobouk - Takko.

2 komentáře:

 1. Krásné, překrásné večerní světlo. A ta rozhledna či co to je je fakt divná, máš k tomu baráku nějaké info? :-D
  zazvorek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dnes se jí říká jen Ašská rozhledna, málokdo ví, že se jmenuje Bismarckova (jako stovka jiných v pohraničí a v Německu :D) Nebo jí někdy říkáme Raketa :)
   Více info je nejlépe popsáno asi zde: http://rozhledny.webzdarma.cz/hajas.htm
   A to světlo bylo úžasný, škoda že je to jen na pár chvil a pak šup - jsme ve tmě.

   Vymazat