úterý 25. listopadu 2014

Goethova skalka

Goethova skalka je nádherný křemencový útvar uprostřed lesa kousek od Aše a rozhodně ho doporučuji k návštěvě, pokud nevíte, kam na malý výlet během listopadových extra krátkých dní.
Skály jsou nádherné, můžete si je libovolně prolézt, kolem je krásná krajina přírodního parku Halštrov, v letních měsících se tam topíte v borůvkách a brusinkách...
A taky jsem musela oprášit znalosti a vyprávět Járovi něco o panu básníku Goethem, což mi připomnělo, jak dlouho už si chci přečíst Fausta a jak bych to měla konečně udělat :)

Zde bližší info pro nadšené geology :)7 komentářů:

 1. Sakra, to by mě zajímalo, kdy jste tam byli, protože tady už je asi půl roku pořád zataženo a slunce a modrá obloha jsou věci, o kterých vykládám dětem pohádky před spaním:-)
  Mi zima nějak nevadí, horko nemám rád, ale obloha už cca měsíc ocelově šedá, případně nevýrazně šedá, s přechody do hnusné nepopsatelnosti, to mě docela skličuje.
  P.S. Jestli si dobře vzpomínám, Goethe se i intenzivně zajímal o Komorní Hůrku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To byl zrovna náhodou krásnej celej víkend. Ale tak my už jsme zvyklí, že v Aši je počasí vždycky jiný, než ve zbytku světa :)
   A ano, s Komorní Hůrkou máš pravdu, pak taky Mariánské lázně byly Goethovou oblíbenou destinací (i když možná hlavně kvůli Ulrice). A v Aši máme ojedinělou sochu, kde je Goethe vyobrazen právě jako nadšený geolog s minerálem egeranem v ruce - viz http://chebsky.denik.cz/zpravy_region/historicke-namesti-v-asi-ozdobila-po-mnoha-letech-socha-goetha-20140820.html

   Vymazat
  2. Já si právě matně vybavuju z hodin geologie, že se náš kantor v souvislosti s vulkanismem u nás právě zmínil o Komorní Hůrce a Goethovi.

   Vymazat
 2. Taky si říkám, kde jste vzali to hezký počasí, takovýho sluníčka jsem neviděla dohromady za celej měsíc! :-) Mooc pěkný světlo to dělá. Každopádně děkuju za tip, vypadá to tam krásně a my občas zabrousíme až do výběžku...
  zazvorek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě zabruste :) Nás teď čekají nějaké vejlety mezi svátky, tak nezmrznem. Navštívíme asi hlavně německé sousedy.

   Vymazat
 3. Krásné fotky z přímo nádherného místa :) A při focení ti skvěle vyšlo i počasí, protože na fotkách svítí sluníčko :) Kdybych to k Aši neměla tak daleko, hned se tam jedu kouknout :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :) Hodně mi to tam připomnělo Tisské stěny z Ústecka... tedy v hodně zmenšeném měřítku :)

   Vymazat