pondělí 22. prosince 2014

Předvánoční Dresden
...ale vezměme to od začátku:

V Ústí jsme nasedli do speciálního vlaku "Vánoční hvězda" - jízdenka Labe-Elbe Ticket stála 400,- a byla pro pět lidí (tedy přesně pro naší partičku), tam i zpět i s místní dopravou!


 ...a nad Ústí zrovna vylezlo sluníčko! (omluvte ČD za špinavá okna)Dresden Hauptbahnhof:Naprosto fascinující socha v městském parku - žena chránící dítě před drakem, který má v tlamě také své mládě...
Primark byl jedním z cílů naší cesty, příště popíšu, co jsme tam viděli a nakoupili, jen můžu hned říct, že to bylo zklamání. Že bude všude lidí jak sr..ek, bylo jasné, ale ani sortiment mě nenadchl.


Jára po dvou hodinách nakupování, kdy jsme čekali na ostatní... Byl to očistec i pro mě a byli jsme z toho tak vyřízený, že jsme do jiných obchodů ani nešli.
A sláva cesta domů... Jeli jsme později  než jela Vánoční hvězda, takže jsme museli osobákama - to znamenalo dva přestupy - v Bad Schandau a Děčíně. Jako na potvoru ale v Prostředním Žlebu (tedy tři minuty od děčínského hlaváku!) se někomu na koleje rozsypal náklad a asi půl hodiny jsme stáli.


Součástí výletu byla i kulturní vložka, ale o tom zítra ;)

4 komentáře:

 1. Drážďany jsou krásné, ale i na tebe je radost se dívat, jak záříš :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, děkuju :) Jsem prostě šťastná, Vánoce nevánoce :)
   A Tobě, Markétko, přeji ať máš nádherné svátky dle svých představ!

   Vymazat
 2. To jste odvážný, já se rozhodla, že měsíc před a po Vánoci do Dresdenu ani nepáchnu, ty davy lidí bych nesnesla:-D A souhlasím s komentářem nahoře - jestli jsi šťastná, moc ti to přeju a dělá mi to upřímnou radost ;-)
  zazvorek

  OdpovědětVymazat