čtvrtek 30. dubna 2015

Timisoara 3

Úterý nás opět přivítalo sluncem a počasím stále teplejším.
Po dopoledním programu jsme se náhodou sčuchli s pár dalšími účastníky v nejskvělejší studentské knajpě, ve které jsem kdy byla. K jídlu sice nabízela jenom chleba se sádlem, ale jinak neměla chybu - domácí džusy, pivo, kafe. A hlavně spousta míst k sezení, zastřešený altán, stage pro dj´s a koncerty a stylové zařízení... No, hned mě u toho napadlo, že má naše ústecká Fokus kavárna co vylepšovat... I když všechno je to zavádějící... Když je hnusně, tak to zřejmě neoceníte.
Já měla prostě štěstí, že jsem vychytala celý nádherný a teplý týden a prakticky jsem si tam připadala spíš jako v nějaké jižní zemi. A dost to evokoval i jazyk, protože rumunština zní přesně jako směska italštiny a španělštiny. A španělských studentů jsou tam mraky...


Odpoledne jsme měli v plánu další procházku po městě, zakončenou prohlídkou místního "FUDu", tedy místní fakulty umění a designu...
Úžasná retro nákladní tramvaj (osobní tramvaje jsou stejné)...
...a všudypřítomné opravy


A malé (no možná trošku větší) nahlédnutí do fakulty umění. Té naší to bylo opravdu velmi podobné, inspirativní prostředí a měli úžasnou půdu, která sloužila jako galerie...Po návštěvě FUDu se většina naší party vydala hledat nějakou další hospody, my jsme však s Lenkou chtěly projít další kus města (to nás šlechtí, že?) :)


Temešvárský pivovar... jen už byl pro veřejnost zavřený.
V parku tam mají veřejné nabíječky! Prostě pecka :)

Večer jsme si udělaly "off" - daly jsme si v klídku na koleji lahev vína, popovídaly a tak... Bylo to třeba, protože další dny byly rozhodně náročnější :)

Žádné komentáře:

Okomentovat