úterý 30. června 2015

Rethymno a Chania

Rethymno bylo město, kam jsem směřovali pracovně. Navštívili jsme zde Krétskou univerzitu a mezi jinými pracovními povinnostmi jsme si prohlédli univerzitní kampus a museli uznat, že jsme na tom mnohem lépe. Univerzita se nachází kdesi v kopcích nad městem, takže není ani možné, aby se do ní studenti dostávali pěšky či na kole. (A to se raději ani více nerozpisuji o tom, jak opět zradilo zadávání iks verzí řeckého názvu sídla této školy do navigace, která nás odtáhla kamsi do děsuplné a liduprázdné oblasti plné nedostavěných ruin... Na plánovanou schůzku jsme dojeli v pořádku jen s hodinovým zpožděním!)

Směr Chania a Rethymno - to je přece jasné!Krétská univerzita...


Měli jsme domluvenou schůzku také s naší studentkou, které akorát pár dní nato končil na Krétě semestr. Pochopitelně byla opálená dočerna :) A bylo skvělé si vyslechnout postřehy zase z druhé strany "barikády". Tohle mě na mojí práci fakt moc baví.
Sešli jsme se s ní v univerzitní kavárně, kde jsme si dali s přehledem nejlevnější frappé v celém Řecku - stálo pouhých 50 centů!
Když jsem ale viděla, že mi ho při přípravě dolévají vodou z kohoutku, tak už jsem se tak nedivila :D Rethymno jsme nakonec blíže nezkoumali a profrčeli jím dál na západ směrem k Chanii...Chania stála za to!
Bylo to jednoznačně to nejhezčí místo, které jsme viděli, a právem se mu přezdívá "řecké Benátky".
Kanály tam sice nenajdete, ale barevné domečky, nalepené jeden na druhým, ano!


Cestu zpět do Heraklionu lemovaly desítky kilometrů pláží a já měla opět koupací cukání...
Tentokrát nevím název pláže, namátkově jsme u jedné zastavili a běželi se osvěžit.


Já jsem poprvé provětrala své nové plavky se žralokem, které mi přijdou neskutečně vtipné, takže i když nejsem zrovna ideální plavkový typ, tak věřím ve váš smysl pro humor a doufám, že je brzy ukážu lépe v akci u nás (tedy v plánu na víkend je koupaliště v Německu, ale to beru jako doma)! Zázemí pláže mělo neskutešné kouzlo! Úplně jsem se viděla v té houpací síti...


A příští článek už bude o Krétě poslední a bude hlavně o jídle ;)

Žádné komentáře:

Okomentovat