čtvrtek 5. dubna 2018

Jarní obarvení

Poslední článek o oblékání jsem psala i pro sebe jako vzpruhu a terapii - ta zima už mě prudila tak neskutečným způsobem, že způsobila nebývalý nezájem o to, co si každé ráno beru, vyjma starosti, zda je to dostatečně teplé. Takže to byly většinou měkké šedé sukně, tmavé roláky a nejtlustčí svetry. Zkrátka nic, co by vás na pohled rozveselilo.

Ale když se začaly objevovat první jarní sluneční paprsky, to jsem si šanci k probarvení nemohla nechat ujít. A docela prozřetelné bylo ještě neodkládat pokrývku hlavy a dokonce ani rukavice.

Takže tu máte můj první jarní barevný výkřik a už se těším, až začnu vynášet květované šaty s lehkými propínacími svetříky...
Kozačky, ve kterých jsem strávila 97 % zimy, už jsou bezpečně uklizené, a na vyvětrání se těší lodičky!

Minulý týden jsem si v Bayreuthu vybírala kytičku, kterou si na Velikonoce ozdobím obývák...

A myšlenky na jaro také přinášejí připomínku toho, že mě čeká broušení a lakování některých kusů nábytku, třeba zrovna tutoho stolu!

Jindy jsou pro mě jasnou volbou tulipány, ale tentokrát mě zaujala pestrá směsice růžiček. A chvilinku potom, co skončily v nákupním košíku, jsem se zachytla kabátem o jeho pletivo a ulétl mi knoflík. Za celou zimu první! Drtivou většinu zimy jsem nosila svůj nejteplejší modrý kabát, který vlastním už téměř 10 let. Za tu dobu se s jeho knoflíky znám opravdu důvěrně, protože dosud mi každou zimu upadly minimálně čtyři! Některé jsou už ztracené v nenávratnu, takže třeba ty na manžetách už dávno neodpovídají originálu.
Ale letos to vyšlo to krásně - přesně na den, kdy ho už bylo záhodno ho na hodně dlouhé neurčito odložit!

Fotky jsme s Kristýnkou a jejími dcerkami nafotily pod ašskou rozhlednou...A vysmátá bonusovka!

outfit: sukně - vintage, kabát - Madonna, boty - Deichmann, svetr - Lidl, baret - Karstadt, pašmína - Nanu-Nana, kabelka - Pimkie

4 komentáře:

 1. Ty jsi tak krásná! :) Kéž bys dávala víc "outfitových" fotek. Moc se mi líbí tvůj styl a hlavně to, že se toho nebojíš :)
  Krásný jaro ti přeji, Luci!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji a úplně se červenám :) Tobě také krásné jarní dny!

   Vymazat
 2. Ta fialová kombinace je super!
  První slunečné dny na mě zapůsobily stejně. Dala jsem vale kalhotám, které jsem z praktických důvodů nosila celou zimu (když oblékám dceru na procházku půl hodiny, u sebe jsem šťastná, když to proběhne rychle), a provětrala barevné sukně, punčochy, šály, sáčka... Pořád říkám, že léto a zima jsou na oblékání hrozně nudná období. Jaro a podzim vybízejí ke kreativitě, takže do toho! :-)
  P.S. S tulipány o nic nepřicházíš, letos jsou nějaké jeté; kupuju si je aspoň jednou týdně a vždycky hned zajdou. Něco se jim hromadně stalo...:-D
  zazvorek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a jarní kreativitě zdar (tento týden chodím celá růžová a kytkatá)! Aha, včera jsem na tulipány koukala zas a byly nějaké jeté už v obchodě...

   Vymazat